HajaReport 11/2002

Vážení priatelia,

jeseň sa pomaly končí a začína zima. Aj Vás prekvapili prvé správy z lyžiarskych stredísk v zahraničí, kde sa už preteká? Nás veľmi. Čakali sme, že všade sú len a len mračná a nepríjemná chvíľka, ako u nás, ale nie je to pravda. Veríme, že v zime bude veľa snehu. V lete prišiel hurikán „elňiňo“ alebo malý chlapec, a preto by jeseň a zima mala byť u nás veľmi daždivá (či snehová). Nevieme ako je to s Vami, ale my si už vyťahujeme lyže a navštevujeme športové predajne na doplnenie výstroja. Tešíme sa hlavne na novú zjazdovku na Lysej, ktorá je už druhý rok vysekaná pod sedačkou a prvých cca 800m je to pekná strecha. Minulý rok nenapadol sneh, a preto nebola v prevádzke (až na 2 dni). Keď tohto roku bude sneh, bude to nádherný zjazd. Nabrúsime hrany lyží a ideme na to. Zima, ak napadne dosť snehu, je krásne ročné obdobie. Tešíte sa na zimu? My áno. Prázdniny, sviatky, proste pohoda. Tešíme sa na to.

V HajaConsulte sme trošku sťahovali. Teda sťahovala sa len Eva Husovská, a to do tretej kancelárie, kde sedí spolu s Andrejom Halagom. V prvej kancelárii sa len troška prehodili stoly, ale ináč je osadenstvo v nezmenenej zostave, len v novom zasadacom poriadku. Zostava je nezmenená, okrem posily, ktorá k nám prišla po materskej dovolenke. Niektorí sa na ňu určite pamätáte. Ing. Bačová bude pracovať v prvej kancelárii spolu s Monikou Mandzákovou, Editou Ondičovou a Ľubkou Dolinskou. Na našu žiadosť nám úrad práce pravdepodobne dá aj jednu čerstvú študentku ekonomickej školy na absolventskú prax. Napriek tomu, že sa nebude jednať o nášho zamestnanca, veríme, že ak praktikantka správne pochopí svoju príležitosť bude prínosom pre nás, ako aj čas strávený v našej spoločnosti bude veľmi dobrou praxou pre ňu.

Ďalšou zmenou, tentokrát len technickou, bolo zrušenie klasických telefónnych liniek a nainštalovanie ISDN konta Slovenskými telekomunikáciami (v skratke Deutsche Telekom). Ako možno viete, naša budova mala len štyri telefónne dvojlinky, a preto nám do firmy namontovali tzv. PCM moduly. Tieto nám síce umožňovali telefonovať, ale fax aj Internet chodili veľmi slabo. Namontovaním ISDN sme očakávali zlepšenie faxovania aj zlepšenie prípadného záložného napojenia na Internet. Telekomunisti nám naše očakávania splnili na polovicu. Internet, ktorý sme nepotrebovali ide pekne a ISDNFax nefunguje vôbec. Problém je, že nie sú k dispozícii ovládače na naše zariadenie TODOS SurfLite USB, ktoré sme dostali od DT so slovami, že všetko je OK. Je to bežne montované zariadenie a nemáme mať strach. Však strach u nás neprepukol, ale ISDNFax to neprijíma. ISDN pracuje na starých číslach 051/7731352, kde je zapojená ústredňa HajaConsult, 051/7721378, kde je ústredňa Jantar. A číslo 051/7731923, ktoré bolo našim faxovým číslom je momentálne v rokovaní, aby nám bolo znova pridelené a ak sa výrobca nepoklamal, tak v novom roku by mohlo to číslo prijímať fax vo vynikajúcej kvalite. Na fax zatiaľ zneužívame našich priateľov, spoločnosť Datas.PO, ktorá má číslo 051/7724861. Ak sa chcete s nami spojiť, k dispozícii sú aj dva mobilné telefóny 0905123342 a 0904892393, na ktoré je možné poslať aj SMS.

Krásnu zimu praje.
Eva a Andrej.