HajaReport 05/2000

Vážení priatelia,

rozkvitli čerešne. Vždy, keď kvitnú čerešne je nám jasné, že leto je nezadržateľne tu. Andrej, keď bol malým chlapcom, v tomto období trávil mnoho času na kopci (pozemky starého Bachingera), kde sa s kamarátmi hrali na schovávačku. Vyplatilo sa im trénovať schovávanie, lebo keď zasvietilo slniečko, na lúku chodili dievčatá opaľovať sa a niektoré sa opaľovali aj nahore bez. A vtedy dobre padlo chlapcom byť výborne schovaní a len tak sa kochať krásou prírody. Aj Eva chodila na rovnaké pozemky a tiež spomína v dobrom na Bachingerove čerešne. Andrejovi síce stále tvrdí, že ona nepestovala opaľovanie bez, ale veď všetko je možné. Možno, že Andrej dobre schovaný obdivoval aj krásu prírody, ktorú má dnes denne pred sebou. Príroda je však stále krásna. Tak dnes, ako v čase mladosti.

Čerešne a višne starého Bachingera už nerodia. Aj jeho hôzostrašný vlčiak už nebreše. Čas sa nedá zastaviť. Nám ostáva v ústach jedinečná chuť kradnutých čerešní a stále cítime ten zvlášny strach, keď sme zbadali starého Bachingera mávajúc dlhou palicou, ktorý krívajúc uteká k čerešni spolu so svojím psom. Vtedy neostávalo nič iné ako rýchlo utekať preč, naspäť na sídlisko, v ktorom sme bývali. Čas sa nedá zastaviť, dnes my orezujeme čerešne a nadávame na deti, ktoré nám ich oberajú. Šarvanci, keby aspoň tie konáriky nelámali. Dnes už my kričíme a krívajúc utekáme, ale v kútiku duše by sme boli radi na čerešni a večer plakali v maminom náručí, keď bolelo bruško, lebo mlieko v zmrzline a čerešne sa nemajú vždy radi.

Prežili sme hektický mesiac. Presťahovali sme spoločnosť Jantar Slovakia na Jarkovú 4. To bolo vynášania, upratovania a lopotenia. Najhoršie je už za nami. Spoločnosť Jantar Slovakia musela opustiť svoje priestory na Metodovej 8 pre veľmi vysoké nájomné. V meste sme si teda nechali len jeden príručný skladík a servis a všetko ostatné presťahovali mimo mesta, do prenajatého rodinného domu, kde je nájomné predsa len výrazne miernejšie. Klub Jantar sme sa po dlhom zvažovaní rozhodli zrušiť. Spoločnosť chceme profilovať ako spoločnosť Internetových technológií, spoločnosť na montáž a výrobu počítačov. Už dnes máme v meste popredné miesto v maloobchodnom predaji počítačov. Preto Vám už dnes môžeme ponúknuť veľmi dobré ceny a chceme mať aj vynikajúci servis. V platnosti ostáva aj telefónne číslo 7721378 ako aj Emailová adresa jantar@po.sk Spoločnosti, ktoré majú podpísanú zmluvu o vedení účtovníctva majú u nás samozrejme a automaticky zľavu na cenu nových počítačov.

Naším plánom bolo a je vybudovať spoločnosti, ktoré poskytnú komplexnú službu podnikateľom do 50 pracovníkov. Spoločnosť Jantar Slovakia náš štvorlístok ukončuje. Ak ste sa už rozhodli podnikať, radi Vám ponúkneme počítač a kancelársku techniku – vrátane kancelárskeho nábytku vyrobeného pre Vás a na mieru. Dodáme Vám ekonomický a pokladničný software. Radi Vám spracujeme účtovníctvo, alebo vykonáme jeho kontrolu a v neposlednom rade Vám to všetko ponúkneme na splátky pomocou našej leasingovej spoločnosti.

Zatiaľ rovnako ako Vy máme ešte veľa dlhov. Ale rastieme spolu s Vami.

Veľa štastia praje tandem
[Eva a Andrej]