HajaReport 06/2002

Vážení priatelia,

v našej spoločnosti sme prežili ďalšie sťahovanie. Troška sme znova premiestňovali nábytok. Ako ste si už asi všetci všimli, preťahovali sme oddelenie jednoduchého účtovníctva do prvej kancelárie. Ďalšou zmenou je, že sme otvorili aj ďalšie dvere a tak sa môžeme hýbať po celej spoločnosti bez toho, aby sme poskakovali po chodbe. Uvedené zmeny hodnotíme všetci vcelku kladne máme k sebe tak trošku bližšie a to je fajn.

Rovnako ako u Vás aj u nás sa pomaly chystáme na dovolenky. Plánujeme si svoje cesty tak, aby stále boli vo firme aspoň dvaja pracovníci. Celozávodnej dovolenky sa teda nemusíme báť, ale chceme si oddýchnuť a načerpať novej sily, nakoľko vieme, že záver roka nás o našu silu znova pripraví. Celkom sa na dovolenku tešíme a veríme, že si dobre oddýchneme. Aj Vám prajeme na dovolenke pekné počasie, lacné a dobré jedlá v reštaurácii a nádherné Nemky na pláži, samozrejme, ak si budete priať, aj hore bez. Ženám prajeme výhľad na more cez krásne urastených chlapcov, ktorí celú svoju krásu ukazujú v plnej paráde pri loptových hrách. Proste, prajeme všetkým aby im dovolenka vyšla.

V spoločnosti Jantar Slovakia sme na prázdniny pripravili ešte jednu akciu. Jantar Slovakia bude tlačiť a posielať zákaznícke preukazy. Tieto preukazy sú podmienkou, aby ste mali zvýhodnený nákup na splátky v akcii 10/11. Chceme to všetko stihnúť do konca školského roka, aby ste svojim ratolestiam mohli kúpiť počítače už za 10% hodnoty a preplatili menej ako jedno percento mesačne. Podarilo sa nám teda našich sponzorov presvedčiť o tom, že predávať na splátky Vám našim zákazníkom je menšie riziko ako predávať len tak cez ulicu. Držitelia nášho zákazníckeho preukazu budú mať okrem zvýhodnenia predaja na splátky aj ďalšie výhody, a to hlavne pri nákupe spotrebného materiálu pre kanceláriu vo firme Datas PO.

Ako vidíte, naša spoločnosť je neustále v pohybe. Snažíme sa pre Vás pripravovať tie najlepšie akcie, ktoré Vám pri podnikaní naozaj pomôžu. Presadili sme si aj akciu predaja počítačov a pokladní na splátky s tým, že pri nákupe za tovar nezaplatíte vôbec nič. Táto akcia je vhodná hlavne pri otváraní nových prevádzok, keď potrebujete peniaze na nákup tovaru a splatenie 1/10 ceny až po mesiaci používania je prijateľnejšie, lebo ak si to dobre nastavíme platíme zariadenie už zo zisku (tržby).

V neposlednom rade stále upravujeme náš účtovnícky program. Prišla ťažká doba, kde musíme skutočne zvažovať svoje investície aj do splatnosti faktúr. Náš TOP ekonomický program sme doplnili o výpočet dodávateľského a odberateľského úveru. Jedná sa o to, že Vám vypočítame, koľko Vašich prostriedkov má ten ktorý Váš odberateľ. Kto Vám ako načrel do Vašej peňaženky, len preto, že ste si dohodli fakturáciu a napr. neplatí. Uvedený prehľad sa dá vypočítať tak pre zákazníkov podvojného ako aj jednoduchého účtovníctva. Ak teda predávate na faktúry, nechajte si daný prehľad nagenerovať a možno sami budete prekvapení koľko Vašich peňazí majú Vaši odberatelia.

Prajeme nám všetkým, aby naše deti priniesli domov len tie najlepšie výsledky a aby sa nám na dovolenkách všetko vydarilo.
[Eva a Andrej]