HajaReport 02/1996

Vážení priatelia,

ak ste čítali náš predchádzajúci HajaReport, určite si položíte otázku: „Ako dopadla prezentácia?“. Nevieme ako pre koho, ale pre nás dobre. Počas predvádzania sa nič nepokazilo, a  na  všetky otázky počas diskusie sme vedeli odpovedať, a mnohokrát aj ukázať na  počítači. Niektorí z našich zákazníkov neskrývali svoje nadšenie. Filozofia vyhodnocovacieho programu je podľa nich presne to, čo vždy chceli, len im to nik nevedel (alebo nechcel) naprogramovať. Jediné sklamanie padlo, keď som oznámil, že nová verzia sa bude distribuovať od 01.04.1996. Mnohým sa to zdalo neskoro, najradšej by chceli mať nový sklad a vydané faktúry u seba nainštalované už včera. Veľmi nás táto skutočnosť potešila. Pre menšie sklady sa niektoré podprogramy ( ohodnotenie dealerov, sledovanie komisionálneho predaja, 9999 druhov pohybu pre každý pohyb ) zdali ako nepoužiteľné. Samozrejme až do dňa kým nebude chcieť sused, sestra alebo manžel províziu za  sprostredkovanie obchodu. Potom dobre padne každá „lakocinka“.

Prezentácia našich možností pri príprave a vedení výberového konania, ako aj pri riadení svojich zamestnancov sa tiež ukázala ako veľmi aktuálna. Niektoré otázky počas prezentácie jasne ukázali, že evidencia nezamestnaných (úrad práce) nespĺňa Vaše predstavy. Máme niekoľko ciest. Môžeme vyhrať najbližšie voľby a  všetko to zmeniť. Môžeme dať podnet na vládnu koalíciu a  presadzovať svoje požiadavky na  zmenu správania štátneho orgánu takto. Ako to však pomôže riešiť situáciu s  uvoľneným miestom? Miesto nám to  neobsadí. Preto Vás upozorňujeme na  možnosť, ktorú ponúkame v hajasofte. Vy  si kľudne ďalej podnikajte a „pilujte si bussiness“ a my za  Vás a u nás zorganizujeme konkurz a  predstavíme Vám len ľudí, ktorí budú o  niečom. Tých o  ničom slušne odmietneme. Vám to  ušetrí „veľký kopec“ času a starostí a  naviac Vám tento postup minimalizuje riziko zlého výberu. Aj keď aj majster tesár sa niekedy utne.

Elektronickú poštu už niektorí zákazníci denne používajú. Sme radi, že ste sa mohli aj v osobnom rozhovore presvedčiť o plnej funkčnosti riešenia BBS, aj riešenia profesionálnej pošty OffLine. Ak teda máte viac prevádzok, ktoré si často posielajú správy, alebo súbory, prečo váhať, podporte komunikáciu elektronikou. Neverili by ste, ale pri správnom používaní pošta podstatne šetrí peniaze. Napr. 40  textových strán presunie do schránky za max. 1. min. Ako je to na faxe, nebudeme zverejňovať.

Windows 95 sa vo všeobecnosti páčil. Škoda len tých nárokov na  počítače, ktoré so sebou tento operačný systém priniesol. Na záver konštatovanie. Chce to nový monitor, procesor, pamäť min. 8  MB, ale  nepoznám nikoho, kto by si Windows 95 z  počítača odinštaloval.

Eva a Andrej