HajaReport 12/1997

Vážení priatelia,

po jeseni prichádza zima. Aspoň, že na zákony, ktoré určil Stvoriteľ sa dá ako tak spoľahnúť. Telá sme pomaly aklimatizovali na chlad a nepríjemné vlhko, ktoré zalieza za nechty. Zima je krásna, ale bohužiaľ len v Alpách. Krásne biele  –  zasnežené lúky a v strede kravičky Milky….

Obrázok rajskej záhrady. Krásna príroda, zdravé potraviny, kľudný život, spätosť s prírodou. To je svet televíznej reklamy. Radi sa pozeráme na Reklamátora. … a nielen preto, že ho uvádza Maroš Kramár. Nezapierajme – chceme byť klamaní a ešte aj hodnotíme, ktorej reklamnej agentúre sa to podarilo najlepšie. Nuž čo, aj taký je svet konca 20  storočia.

Nedávno bol Andrej v Bratislave. Nie že by sa mu tam páčilo, ale …. pupok sveta. Keď vyšiel z hotela Fórum bol upozornený na číslo, ktoré svietilo na vrchole jednej budovy na námestí. Andrej nechápal. Do roku 2000 málo, a do konca roka … nepresne. Bol poučený, že je to počet dní do ukončenia funkčného obdobia nášho prezidenta. Na Slovensku je to tak.

Dýchli na nás staré časy. Pamätáte sa, keď nás komunisti okrádali a  ešte očakávali, že im za to poďakujeme? Keď sa nevyberanými spôsobmi ohovárali medzi sebou, strápňovali sa, až to bolo viac do plaču ako do smiechu?

Nuž pri tejto príležitosti nám prichádza na rozum starý vtip. Do kancelárie dedinskej základnej organizácie strany prichádza v roku 1950 starý dedko, zrazí päty, zdvihne ruku a  zdraví: „Na stráž!“. Stranícky tajomník s  úsmevom hovorí: „Ujko,takto nie, doba je nová….“. „Možno je nová doba synku, ale ty si stále ten istý. – odpovedá dedko.

Nezdá sa Vám, že po miernej úprave, by to mohol byť veľmi aktuálny vtip zo súčasnosti?

Čo je nového v HajaConsulte? Podarilo sa nám dokončiť náš nápad so sťahovaním. Uvedené číslo píšeme už na novom mieste, na prekrásnom rohovom stole. Polica na šanóny je už hotová. Ešte rošku mešká dodávka boxov na doklady. Ale to je normálne, keď kupujete z  katalógu. V kanceláriách sme sa teda vyšantili plne a v týchto miestnostiach už ťažko nájdeme ďalšie a lepšie riešenia. Už len posadiť na tie správne miesta tých správnych ľudí… Sme ale optimisti. Veríme, že sa nám to podarí. A ešte jedna rozlúčka. V decembri u nás skončil svoju civilnú službu Ing. Peter Olejár. Dokončil všetku svoju prácu, preto sa rozchádzame v dobrom, ženám bude aj trošku smutno, veď Peter je slobodný, bez záväzkov, bohém… Veríme, že nám vojaci dajú ďalšieho civilistu a tiež šikovného.

Veľa úspechov Vám praje

Eva a Andrej